Carolina in the Fall audience at night

Friday 9.21.2018

Carolina
Stage
Foothills
Stage
Hall of Fame
Stage
Great State
Stage
The 1915
Stage

Trailblazers

12:05 - 12:50

 

 

 

 

 

 

 

 

Salt & Light
Bluegrass Band

1:10 - 2:05

David Russell
& Friends

2:05 - 2:30

BackPorch Bluegrass

1:00 - 1:45

Alex Key
& the Locksmiths

1:00 - 1:45

 

 

Fireside Collective

2:30 - 3:30

Hank, Pattie,
& the Current

3:30 - 4:00

Presley Barker

2:00-2:45

Kruger Brothers
Workshop

2:00-2:45

Madison Elmore
& Luke Morris

1:00-1:45

The Roosevelts

4:00 - 5:00

T Michael Coleman

5:00 - 5:30

Arcadian Wild

3:00-3:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

3:00-3:45

Wyld Fern

2:00-2:45

Jim Lauderdale

5:30 - 6:30

Nikki Talley

6:30 - 7:00

Nikki Talley

4:00-4:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

4:00-4:45

Shay Lovette

3:00-3:45

The Kruger
Brothers &
Friends

7:05 - 8:20

Roanoke

8:20 - 8:50

Hank, Pattie,
& the Current

5:00-5:45

Jay Nash

5:00-5:45

 

 

The Steel Wheels

8:50 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

 

Carolina Stage

Trailblazers

12:05 - 12:50

Salt & Light Bluegrass Band

1:10 - 2:05

Fireside Collective

2:30 - 3:30

The Roosevelts

4:00 - 5:00

Jim Lauderdale

5:30 - 6:30

The Kruger Brothers & Friends

7:05 - 8:20

The Steel Wheels

8:50 - 10:20

Foothills Stage

 

 

David Russell & Friends

2:05 - 2:30

Hank, Pattie, & the Current

3:30 - 4:00

T Michael Coleman

5:00 - 5:30

Nikki Talley

6:30 - 7:00

Roanoke

8:00 - 8:50

 

 

Hall of Fame Stage

BackPorch Bluegrass

1:00 - 1:45

Presley Barker

2:00-2:45

Arcadian Wild

3:00-3:45

Nikki Talley

4:00-4:45

Hank, Pattie, & the Current

5:00-5:45

Great State

Alex Key & the Locksmiths

1:00 - 1:45

Kruger Brothers Workshop

2:00-2:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

3:00-3:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

4:00-4:45

Jay Nash

5:00-5:45

The 1915 Stage

 

 

Madison Elmore & Luke Morris

1:00-1:45

Wyld Fern

2:00-2:45

Shay Lovette

3:00-3:45

 

 

Saturday 9.22.2018

Carolina
Stage
Foothills
Stage
Hall of Fame
Stage
Great State
Stage
The 1915
Stage

Time Sawyer

11:00-11:45

 

 

 

 

Youth Showcase

11:00 - 11:45

 

 

Arcadian Wild

12:05 - 12:50

 

Cane Mill Road

12:00 - 12:45

Youth Showcase
Continued

12:00 - 12:45

 

 

Roanoke

1:10 - 2:05

Larry Skipper’s
Students
& MAP Program

2:05 - 2:30

Carolina Pinecones

1:00 - 1:45

David Russell
& Friends

1:00 - 1:45

Rocky Point Band

1:00-1:45

Snyder
Family Band

2:30 - 3:30

Banjo,
Songwriting, &
Food Truck Championship
Presentations

3:30 - 4:00

Shay Lovette Band

2:00-2:45

Foothill Cloggers

2:00-2:45

Ben Barker

2:00-2:45

Humming House

4:00 - 5:00

Paper Crowns

5:00 - 5:30

Paper Crowns

3:00-3:45

Uncle Joe
& the Shady Rest

3:00-3:45

Will Easter Band

3:00-3:45

Front Country

5:30 - 6:30

The Contenders

6:30 - 7:00

The Contenders

4:00-4:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

4:00-4:45

 

 

The Secret Sisters

7:05 - 8:20

Wayne Henderson
& Presley Barker

8:20 - 8:50

Wayne Henderson
& Friends

5:00-5:45

Snyder Family Workshop

5:00-5:45

 

 

Kruger Brothers

8:50 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

 

Carolina Stage

Time Sawyer

11:00 - 11:45

Arcadian Wild

12:05 - 12:50

Roanoke

1:10 - 2:05

Snyder Family Band

2:30 - 3:30

Humming House

4:00 - 5:00

Front Country

5:30 - 6:30

The Secret Sisters

7:05 - 8:20

Kruger Brothers

8:50 - 10:20

Foothills Stage

 

 

Larry Skipper’s
Students & MAP Program

2:05 - 2:30

Banjo, Songwriting, &
Food Truck Championship Presentations

3:30 - 4:00

Paper Crowns

5:00 - 5:30

The Contenders

6:30 - 7:00

Wayne Henderson &
Presley Barker

8:20 - 8:50

Hall of Fame Stage

Cane Mill Road

12:00 - 12:45

Carolina Pinecones

1:00 - 1:45

Shay Lovette Band

2:00-2:45

Paper Crowns

3:00-3:45

The Contenders

4:00-4:45

Wayne Henderson
& Friends

5:00-5:45

 

 

Great State

Youth Showcase

11:00 - 11:45

Youth Showcase
Continued

12:00 - 12:45

David Russell & Friends

1:00 - 1:45

Foothills Cloggers

2:00-2:45

Uncle Joe
& the Shady Rest

3:00-3:45

Contra Dance
with Bob & Roberta Kogut

4:00-4:45

Snyder Family
Workshop

5:00-5:45

 

 

The 1915 Stage

 

 

Rocky Point Band

1:00-1:45

Ben Barker

2:00-2:45

Will Easter Band

3:00-3:45